محل تبلیغات شما

غربالگری شنوایی  ( Hall )

در این فصل مروری بر مقالات موجود در مورد کاربردهای اصلی ABR  در اطفال انجام می‌دهیم و خلاصه‌ای از یافته‌ها و راهنماهای موجود برای اندازه‌گیری ABR در جمعیت‌های انتخاب شده‌ای از بیماران را بیان می‌کنیم. فصل 8 به یکی از کاربردهای مهم ABR در جمعیت اطفال اختصاص داشت.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ABR در اطفال، تخمین آستانه شنوایی در نوزادان و بچه‌های کم سن و سال است. اطلاعات موجود در این فصل در مورد بیماری‌ها و اختلالات و کاربردهای بالینی ABR در طبقه‌بندی‌های کلی زیر قرار می‌گیرند.

غربالگری شنوایی نوزاد

عوامل خطرزای موجود برای کاهش شنوایی نوزاد

ABR در اختلالات و پاتولوژی‌های شنیداری محیطی اصلی

ABR در پاتولوژی‌ها و اختلالات عمده سیستم عصبی مرکزی

 

غربالگری شنوایی نوزادان یک کاربرد بالینی معمول از ABR است. هدف کلی غربالگری شنوایی ، نمایندگی سمعک یونیترون شناسایی هر چه زودتر آسیب شنوایی است که کسب طبیعی گفتار و زبان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مداخله زود هنگام منجر به مزایای چشمگیری در کسب زبان می‌شود. تکنیک‌های رفتاری در غربالگری شنوایی نوزادان کمتر رضایت بخش هستند و به طور وسیعی به کار برده نمی‌شوند. اصواتی با شدت متوسط به بالا ( moderate-to-hig )

برای ایجاد یک پاسخ رفتاری از نوزادان تازه متولد شده (حتی در نوزادانی با عملکرد شنوایی هنجار) مورد نیاز است. علاوه بر این، معیار وجود و یا عدم وجود پاسخ اغلب نامشخص است و به میزان بالایی ذهنی می‌باشد. ارزیابی رفتاری باید در محیط ضد صوت انجام شود، اما در مرکز بیمارستانی، نوزادان تازه متولد شده که در معرض خطر برای آسیب شنوایی می‌باشند، معمولاً بسیار بیمار هستند و یا از نظر پزشکی وضعیت ثابتی ندارند و نمی‌توانند به اتاق ادیولوژی انتقال داده شوند. بنابراین  انجام ادیومتری رفتاری در نوزادان برای تخمین حساسیت شنوایی صحیح نیست و از نظر بالینی در بیشتر موارد امکان‌پذیر نیست.

در طی دهه 1970، تکنیک‌های غیر رفتاری برای ارزیابی شنوایی به طور کلی و غربالگری نوزادان به طور خاص معرفی شدند. معروف‌ترین تکنیک‌ها crib-o-gram type devices و پاسخ شنیداری ساقه مغز می‌باشند.


کلینیک شنوایی سنجی

تاثیر سمعک بر شنوایی افراد دارای کم شنوایی

سمعک چیست و کاربرد آن در افراد کم شنوا

تنظیم سمعک و کاربرد آن برای افرادکم شنوا

شنوایی ,نوزادان ,abr ,غربالگری ,رفتاری ,کاربردهای ,abr در ,غربالگری شنوایی ,به طور ,نوزادان تازه ,تازه متولد ,غربالگری شنوایی نوزادان

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
فیلم باز حرفه ای رزرو تور زمینی وان از تبریز پرسش مهر برلیان یاقوتی مقدم اشپزی سانیا دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. وی پی اس کرکی صفحه آموزش دانلود فیلم با لینک مستقیم گل سنگ دانلود مسابقات کشتی کج | دانلود مسابقات هفتگی راو