محل تبلیغات شما

عبارت موصولی مبهم، ترجیحا پایین ضمیمه میشود و بعنوان تعدیل گر اسم اخیرتر. گارانتی سمعک با اینحال از طرفی، ترجیح برای low attachment میتواند با فاکتورهای متعددی تضعیف شود از جمله عبارت موصولی طولانی، ضمایر خاص بین دو اسم و وجود کاما قبل از عبارت موصولی.

در یک مطالعه Mitchell و Cuetos دریافتند که گویندگان اسپانیایی تفسیر High attachment را در جمله 21 ترجیح میدهند، که در عبارت موصولی، maid را تعدیل میکند. این یک یافته مهم میباشد چراکه psycholinguist ها متعجب بودند که آیا low attachment یک استراتژی جهانی میباشد. اگر گویندگان اسپانیایی، الصاق عبارت موصولی high را ترجیح میدهند بنابراین آنها  late closure را با این ساختار بکار نمیبرند. از اینرو late closure احتمالا جهانی نمیباشد. مطالعات بعدی این اختلاف بین زبانها را تایید کردند و مشخص شد که بسیاری از الگوهای زبانی مثل اسپانیایی، دارای ترجیح برای High attachment عبارات موصولی هستند.

Filling Gaps

عملکرد دیگر نحو، حرکت اجزای یک جمله به اطراف میباشد که تابع بیمه سمعک محدودیت های جهانی در حرکت و قوانین خاص زبانی میباشد.

یکی از اجزایی که حرکت داده میشود Filler نامیده میشود و با این حرکت گپی را در جایگاه اصلی خود بجا میگذارد. به منظور ایجاد ساختارهایی که معنی جمله را نشان میدهند، تجزیه گر هنگامی که با یک Filler مواجه میشود بایستی مکانی را برای فضای خالی (Gap) آن شناسایی نماید. Filler در جملات ذیل which car میباشد:

  پیدا کردن فضاهای خالی میتواند فرایند ساده ای باشد. در مثال 23a و یا 23b ، گپ بطور واضحی در مکان مفعول مستقیم میباشد درست پس از فعل drive و force . تطابق Filler ها و گپ ها در تجویز سمعک حالتی که چندین جایگاه احتمالی برای گپ وجود دارد میتواند دشوار باشد. بعنوان مثال جمله 23c را درنظر بگیرید. جاییکه یک نقطه احتمالی برای یک گپ، بعد از فعل force میباشد با اینحال این موقعیت قبلا بوسیله Mary اشغال شده است. وجود این اسم باعث ایجاد اثری میشود که اثر گپ پر شده (Filled Gap Effect) نامیده میشود.


کلینیک شنوایی سنجی

تاثیر سمعک بر شنوایی افراد دارای کم شنوایی

سمعک چیست و کاربرد آن در افراد کم شنوا

تنظیم سمعک و کاربرد آن برای افرادکم شنوا

یک ,میباشد ,میشود ,عبارت ,جمله ,موصولی ,عبارت موصولی ,high attachment ,low attachment ,ترجیح برای ,را در

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
تعطیلی مدرسه 98 آهنگ های روز itsmosen بهترین سایت زمان دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد. فروش انواع مبل راحتی پرسش مهر مجله تفریحی نبض آنلاین دانلود آهنگ جدید - ندا موزیک خرید اینترنتی