محل تبلیغات شما

 

 

Gap Filling با استفاده از تکنیک Cross-Modal priming مطالعه گردید. ایده این میباشد که وقتی یک Filler داخل یک گپ قرار میگیرد درواقع یک سمعک نامرئی کپی خلاصه از Filler درون نمایش ذهنی جمله در موقعیت گپ وارد میشود. این پدیده بعنوان فعالیت مجدد Filler(Reactivation of the Filler) شناخته میشود. اگر فعالیت مجدد بطور واقعی مکانی را بگیرد، کلمات مربوط به filler بایستی در موقعیت های گپ تحریک شوند. Swinney و همکارانش در سال 1988 از Cross-Modal priming جهت نشان دادن فعالیت مجدد filler ها در جملاتی همانند مثال ذیل استفاده کردند:

  آنها متوجه شدند که کلمات مربوط به boy در گپ بعد از accused فعال شدند که نشان میدهد که boy در گپ دارای فعالیت مجدد شده است. در آن نقطه هیچ کلمه  بیماری های گوش داخلی فعالی مربوط به policeman یا  crowd وجود نداشت که نشان میدهد فقط filler  مربوطه، مجددا فعال شده است. Cross-Modal priming برای مطالعه توانایی افراد دارای آفازی بروکا در پر کردن گپ ها در طی درک جمله استفاده شده است. بیماران دارای بروکا ، اثرات priming در گپ ها را همانند افراد بدون آفازی نشان نمیدهند که حاکی از این است که آنها قادر به ساخت کامل یک نمایش ساختاری همانند افراد بدون صدمه مغزی نمیباشند. عدم توانایی بیماری های گوش داخلی در ساخت زنجیره های Filler-Gap در این افراد باعث میشود فهم جملات پیچیده صدمه ببیند حتی اگر ذخیره نحوی و سیستمهای بازیابی شان سالم باشد. این یافته بخوبی با این ایده همخوانی دارد که افراد با آفازی بروکا هنگام پردازش جملاتی که در آنها اجزای جمله حرکت کرده اند مشکلات ویژه ای دارند.

جاگذاری ارجاعات ضمیری

فرآیند شناسایی عبارت های اسمی که در آن ضمایر ارجاع میشوند بطور نزدیکی به Gap Filling خدمات سمعک مربوط میشوند. یادآوری میشود که ضمایر انواع مختلفی دارد: ضمیر انعکاسی مثل himself که بایستی به یک عبارت اسمی درون خود جمله  برگردد، ضمیر شخصی مثل him که باید به یک عبارت اسمی خارج از جمله برگردد. با توجه به این موارد جمله ذیل را درنظر بگیرید:

 


کلینیک شنوایی سنجی

تاثیر سمعک بر شنوایی افراد دارای کم شنوایی

سمعک چیست و کاربرد آن در افراد کم شنوا

تنظیم سمعک و کاربرد آن برای افرادکم شنوا

filler ,گپ ,یک ,افراد ,جمله ,های ,فعالیت مجدد ,modal priming ,در گپ ,شده است ,cross modal ,cross modal priming

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
امیرخلوت همه چیز 2 2captcha ایمن سبز برنامه نویسی تو بهترین خرید رو از ما داشته باش دانلود برای شما لاو موزیک Dariel8c Seite مرکز فروش نایلون حباب دار